האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בכרתים

מזג אויר בכרתים

 

מזג האוויר בכרתים מאופיין בחורף מתון, וגשום ובקיץ חם, ויבש. בגדול האקלים של כרתים הוא אקלים ממוזג ים תיכוני אם כי יש גם אקלים צפון אפריקאי (בדרום כרתים). האקלים בכרתים הוא מתון ברובו. הלוחת גבוהה, בעיקר באזורים הקרובים לחוף. ישנם הבדלים משמעותיים בין אזור החוף לבין אזורים הרריים, כמו גם קיימים הבדלי אקלים בין מזרח ומערב.

לאתר מזג אוויר ביוון הרשמי של יוון ביותר מ 100 מיקומים ביוון : לחצו כאן כולל כרתים.
בנושא רוחות, מצב הים, זרמים, גובה הגלים, לחץ אטמוספרי ועוד :
לחצו כאן
לבדיקת טמפרטות המים בים ביוון, נכון להיום - לחצו כאן
צילום לווין של כן יוון נכון להיום - לחצו כאן
טמפרטורת המינימום העדכנית [לילה] בכל מיקומי יוון
לחצו כאן

חלק מהמידע בעמוד מזג אוויר בכרתים של אתר Crete.co.il בשיתוף :


HNMS


ראו גם את טבלת מזג האוויר הממוצע בכרתים :

חודש טמפרטורה סלציוס מילימטר גשם כמות ימי גשם
מינימום מקסימום
ינואר
מזג אוויר ינואר בכרתים
5.2 12.5 56.9 12.6
פברואר 5.4 13.5 46.7 10.4
מרץ 6.7 15.7 40.7 10.2
אפריל 9.6 20.2 30.8 8.1
מאי 13.9 26.0 22.7 6.2
יוני 18.2 31.1 10.6 3.7
יולי 20.8 33.5 5.8 1.9
אוגוסט 20.7 33.2 6.0 1.7
ספטמבר 17.3 29.2 13.9 3.3
אוקטובר 13.4 23.3 52.6 7.2
נובמבר 9.8 18.1 58.3 9.7
דצמבר 6.8 14.1 69.1 12.1


מזג אוויר בכרתים בחודשים, ספטמבר אוקטובר :
בממוצע הרב שנתי מזג האוויר בכרתים בחודשים ספטמבר אוקטובר מעולה, חם, אם כי לא חם מדי, טמפרטורת המים נוחה לשחייה, בעיקר עד אמצע אוקטובר ואז חלה התקררות מסויימת, אם כי ימים של גשם או רוח במהלך ספטמבר ואוקטובר אינם מחזה נדיר, באופן כללי יש כ 4 מ"מ גשם בחודש אוקטובר בכרתים, בערך כמו בישראל, אנו לא חושבים שמזג אוויר בכרתים צריך להיות פרמטר שלפיו תחילו אם לנסוע לאי כרתים או לא, בכרתים יש הרבה מה לראות לעשות ולחוות גם אם מעט קריר או גשום בחוץ, למרות בממוצע הרב שנתי, ספטמבר ואוקטובר עם סוף הקיץ ועדיין ימי השמש החמימים גדולים מהימים הקרירים.

מזג אוויר בכרתים בחודשים אפריל מאי :
לדעת רבים, אלה הם שני החודשים המומלצים ביותר לטיול ביוון בכלל ובכרתים בפרט, נכון טמפרטורת המים נמוכה מדי בכדי להכנס למים, אבל זהו זמן נח במיוחד לטיולים באי כרתים או לנופש רגוע שאינו מבוסס חוף ים או בריכה, ראו מזג אוויר בכרתים בטבלה המצורפת.

מזג אוויר בכרתים בזמן אמת :
לברור מזג אוויר בכרתים לימים הקרובים, תוכלו להכנס לאתר השרות המטאורולוגי היווני : לחצו כאן

מזג אוויר בכרתים [ים] והפלגות :
שימו לב, אם אתם מתכננים לצאת מהאי כרתים בהפלגה לאיים הקיקלאדים, סנטוריני, איוס, פארוס, נאקסוס ואחרים מספטמבר והלאה לתוך החורף או לאי קיתירה אליו יש הפלגה מהעיר חאניה שבכרתים תזדקקו לבדוק טרם יציאתכם את גובה הגלים בלב ים, שכן אם בלב ים ישנם גלים גבוהים רוב קווי ההפלגה מבוטלים למספר שעות או ימים עד חלוף הסערה, מדד הים נקרא בופורט, ראו מידע נוסף על נושא זה בעמוד סולם בופורט של אתר איי יוון הישראלי : סולם בופורט

עוד מידע על מזג אוויר בכרתים :
שרשרת ההרים של כרתים משמשת מלכודת לעננים המגיעים מן הים האגאי, כך שיכול להיות גשם ורוחות בצפון כרתים, אולם בדרום, יכול להיות יום בהיר ללא עננים כלל,
עונות השנה מזכירות את ישראל, ובחורף הגשם מתחיל את העונה בסוף אוקטובר נמשך עד מרץ או אפילו אפריל. שלג יורד בפסגות הגבוהות של ההרים בלבד. ממוצע הטמפרטרות בקיץ נע בים 20 ל 30 מעלות צליוס. האזור יוצא הדופן הוא האזור הדרומי של האי, שבו אקלים צפון-אפריקאי. אזור זה נהנה מימי שמש ומטמפרטורות גבוהות בקיץ, ומחורפים קלים ביותר. באזור זה קיימת מושבה נרחבת ביותר של עצי הדקל.

מזג אוויר באיזור הדרומי של האי כרתים :
בחופים הדרומיים של האי כרתים בישובים, פלקיאס, מטאלה, פליאוחורה, אגיה גליני, לוטרה, ייתכן גם מזג אוויר מתון ונח לאחר חודש אוקטובר ואל תוף החורף היווני, מי שיתכנן חופשה בכרתים לתאריכים אלה, ירוויח שקט יווני אמיתי וטמפרטורות המתאימות מאד למסלולי הליכה באי - בחורף ייתכנו גם ימים בהם בפסגות הגבוהות של ההרים בכרתים יורד שלג, אך בחופים הדרומיים קיים מזג אוויר נח, כך או כך, בררו היטב את תחזית מזג אוויר בכרתים אם אתם מתכננים להגיע אל האי בחודשי החורף, אגב, ניתן לעשות סקי בכרתים בהרי הפסילוריטיס וברצועת הרי הלפקה אורי, פרטים על סקי בכרתים ראו בעמוד סקי ביוון של אתר איי יוון הישראלי.

יש לכם שאלות בנושא מזג אוויר בכרתים, צרו איתנו קשר נשמח לעזור.

Car Rentals
אתר האינטרנט של אקונומי קאר רנאלס מקושר למערכות ההזמנה של רוב חברות ההשכרה בעולם והוא מציע השכרת רכב בחו"ל במחיר הנמוך ביותר, משמעותית מכל אתר אחר גם של הספקים עצמם המחוברים למערכת ההזמנות של אקונומי קאר רנטלס, בשנת 2013 אתר זה קיבל את כמות ההשכרות רכב בחו"ל הגדולה ביותר בעולם, האתר פועל בשיטה של מכרז, אתם מבצעים השכרת רכב בחו"ל דרך האתר אך לא ניתנת לכם האפשרות לדעת מאיזה חברה ביצעתם את ההשכרה, החברה הראשונה שתאשר את הצעת המחיר שהוצעה לכם, תשלח לכם את אישור ההשכרה ואת הרכב תקבלו ממנה, אקונומי קאר רנטאלס פועלת עם החברות : באדג'ט, אוויס, הרץ, סיקסט, נאשיונאל ועוד חברות השכרת רכב ידועות ומוכרות ורק לעתים תופנו לחברה יחסית קטנה שתיקח את הזמנתכם, אבל גם במקרה הזה אקונומי קאר רנטאלס עובדים עם החברות המומלצות ביותר בכל יעד ויעד בעולם, בקיצור מומלץ מאד.

 ראו גם מזג אוויר ביעד ישראלי פופולרי נוסף, באיטליה : מזג אוויר באגם גרדה
 מפת אתר כרתים

צרו איתנו קשר

להמלצה על מלונות, וילות, דילים מיוחדים ומבצעים בכרתים. השירות ללא תשלום. 


 


 

 

 

 

 

crete.co.il is part of israel-greece.com network, contact us: greece.isl@gmail.com
למקסימום מידע והמלצות אובייקטיביות מהמקצוענים ליוון בישראל, כנסו לאתר יוון והאיים ראו גם את האיים  כרתים  מיקונוס  סיציליה   

Zamir Sivan CEO