האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בכרתים

נדל"ן בכרתים | בתים, וילות, מלונות ונדל"ן מסחרי למכירה בכרתים

גל המשקיעים ביוון רק ממשיך וגואה.. יעדים רבים של יוון מוצפים במשקיעים מכל העולם ובין היתר כמובן בישראלים רבים. יזמויות של גופים ישראלים בתחומי התיירות ביוון הפכו למרובות, הן ביעדיה העירוניים של יוון - אתונה וסלוניקי והן באיזורי התיירות המפותחים הכוללים איים ידועים דוגמת פארוס, לפקדה, וכמובן כרתים שהיה לאחד מבין היעדים הראשונים והידועים לתיירות ביוון, ויעדים רבים נוספים שצוברים מודעות, תיירותית ונדלנ״ית כאחד - הרי שכאן ביוון, יש קשר הדוק בין השניים. כמובן שגם השקעות פרטיות לשימוש אישי, שלעיתים משולבות עם השכרות תיירותיות בתקופות שבהן הנכס לא נמצא בשימוש הפרטי - פלח ניכר מתוך מגוון הפעילויות הנדלניות שאנו רואים כיום בשוק היווני. כרתים, כאמור, יעד מפותח, מתוייר וידוע ובשל היותו אי עצמאי, בעל עונת תיירות ארוכה סחף אליו משקיעי תיירות ורוכשים פרטיים רבים בחלוף השנים האחרונות, וגם היום, לצד היעדים החדשים שהפכו לפופולאריים ואלו שמתגלים עם הזמן כמו חצי האי פיליון והאי אוויה, כרתים עודנו מבוקש בקרב משקיעים רבים.

ראו גם בית ביוון לוח נכסים ונדל"ן למכירה ביוון

איך נראה שוק הנכסים כיום בכרתים?
בהתחשב במשבר האחרון שחווינו כולנו - וירוס הקורונה, נשאלת השאלה, האם מחירי הנכסים ירדו בכרתים?
הבנק המרכזי של יוון, אומר שההשפעה על שוק הנדל"ן היווני מהמגיפה האחרונה לא אחידה ושההתאוששות בטווח הבינוני עד הארוך תשתנה, בהתאם לתכונות ולמיקום של כל נכס.
כבמדינות רבות נוספות, בשנת 2020, כלכלת יוון הושפעה מגבולות סגורים ומאי הוודאות המוגברת לגבי תעסוקה, כספים וכמובן בריאות גופנית ונפשית. זרים שהתעניינו ברכישת נכסים בכרתים לא יכלו להגיע לאי לצפייה בנכסים וחתימה על חוזה מכירה, ואולם ידוע לנו כי התקיימו רכישות והשקעות אף מרחוק.. אך אלה כמובן מקרים יוצאי דופן. מחירי הנכסים או שהפסיקו לצמוח או שהם צומחים בקצב מואט לעומת השנים הקודמות. עם הסרת אמצעי המרחק החברתי, זרם התיירים הזרים לכרתים התאושש במהרה וזאת כמובן השפיע חיובית על כלכלת האי הגדול ביותר של יוון ושוק הנדל"ן בו. משנת 2021 ואילך המצב במשק ובשוק הנדל"ן החל להשתנות לטובה. יש לזכור שטווח מחירי הנכסים תלוי בסוג הנכס, איכות הבנייה, הגיל והאזור. באופן אינדיקטיבי, המחירים עבור דירות מודרניות וחדשות בחאניה וברתימנו גדלים מהר יותר מאשר בבניינים ישנים. "דירות ישנות" נחשבות לדירות שנבנו לפני 2012.

האם זרים יכולים לקנות נכס בכרתים?
כרתים היא למעשה אחד משווקי הנדל"ן המסבירים ביותר ביוון למשקיעים זרים. רכישת נכס בכרתים כזר מגיעה גם עם יתרונות מסוימים, כגון החזר השקעה גבוה, אפשרויות מימון גמישות, הטבות מס, אקלים יוצא דופן, אנשים ידידותיים ודרך חיים ועבודה ייחודית. משקיעים זרים רבים ישמחו לדעת שרכישת נכס בכרתים מחו"ל מתקבלת בברכה. גם אם אינך גר ביוון, עדיין תוכל לרכוש נכס כבית נופש או כנכס להשקעה. אם אתה זר שרוכש נכס ביוון, ישנם צעדים מסוימים שאתה צריך לנקוט וכמה היבטים קריטיים שכדאי לדעת לפני שמתחילים. אזרחים שאינם באיחוד האירופי עשויים לגלות שחלות הגבלות מסוימות כגון רכישת נכס ליד בסיסים צבאיים או אזורים הדורשים אישור מיוחד. הגבלות אלו הן לרוב עניין פורמלי בלבד עבור אזרחי האיחוד האירופי, אך היתרים עשויים להיות קשים יותר עבור אזרחים שאינם באיחוד האירופי. פנייה מוגשת למשרד הביטחון הלאומי, והיא כרוכה בהגשת מסמכים והוכחת כוונת משתמש. לנו הישראלים מהבחינה הזו, זה כמעט ובלתי אפשרי לקבל היתר באיזורים מסוימים.. ולמרות זאת, כרתים אי גדול ובו אזורים רבים שפתוחים להשקעות מכלל מדינות העולם.

כרתים מספקת מגוון רחב של סוגי נכסים הזמינים בשוק: בתי חווה, נכסים לצד הים, נכסים כפריים, בתים עירוניים ודירות, בתים בסגנון ונציאני עתיק, דירות דו-מפלסיות, לופטים בעיר ועוד. כרתים הוא אי בעל נופים עוצרי נשימה, הרים מרשימים, אגמי טורקיז, ויותר מ-650 קילומטרים של חופים סחופי רוח.

איפה בכרתים אנו ממליצים להשקיע?
כמובן שכל השקעה תלויה במשקיע, ולכן על מנת שתדעו לאבחן את המיקום המדויק, ושאר הפרמטרים שרלוונטים להשקעה מוצלחת, בין אם באוריאנטציה לשימוש אישי ובין אם מדובר בהשקעה עסקית - תיירותית גרידא, נשמח לשמוע מכם על הרצונות והצרכים שלכם במסגרת ייעוץ הנדל״ן שאנו מציעים.

4 המחוזות המרכיבים את האי- 
הרקליון הוא המחוז גדול ביותר ובירתו נושאת שם זהה. זהו גם המרכז האדמיניסטרטיבי של האי. באזור זה יש המון מרכזי תיירות גדולים לחוף הים כמו חרסוניסוס, מאליה, סטאלידה ואגיה פלאגיה. קו החוף מחורץ במספר רב של מפרצונים ציוריים, וסוגים שונים של מלונות טובים ממוקמים על החוף שלהם. זה טיעון כבד משקל לקניית נכס שאתם מתכנים להשכיר. נמל התעופה הבינלאומי של הרקליון הוא די גדול, והוא מפעיל מאות טיסות סדירות וטיסות צ'רטר בכל ימות השנה. שרדו כאן כנסיות רבות מתקופות שונות, כמו גם בתים ניאו-קלאסיים אלגנטיים המעוטרים בקישוטים בסגנון הבלקני. פעם הם השתייכו למשפחות עשירות מקומיות. העיר מפורסמת גם בזכות המזרקות שלה - מורשת מהתקופה הוונציאנית והטורקית. וארמון קנוסוס המפורסם בעולם ממוקם כמה קילומטרים מהרקליון. מחירי הנכסים במחוז הרקליון מתחילים מ-1150 אירו למ"ר.

מחוז לאסיטי כולל את הערים אגיוס ניקולאוס, אלונדה, איסטרון, אירפרטה וסיטיה. האזור שוכן במזרח כרתים והוא כולל עמקים פוריים וחופים רחבי ידיים. חוף Finikodassos המפורסם - זה המוקף במטעי דקלים - נמצא גם הוא כאן. רבים מתאהבים בקצה המזרחי של האי ובוחרים לרכוש בו נכס. אגיוס ניקולאוס, המרכז המנהלי של האזור, ממוקם בחלק הצפון מערבי של מפרץ מיראבלו, המפרץ הגדול ביותר בכרתים. גם אתרי הנופש האופנתיים ביותר ממוקמים כאן, על כן ניתן למחוז זה הכינוי - הסנט טרופס של כרתים. הסמל של אגיוס ניקולאוס, בירתה, הוא אגם ווליאגמני המחובר לים בערוץ, ואגדה עתיקה מספרת שאגם זה שימש למרחצאות של האלה אתנה. המחירים במחוז זה עבור בית עירוני או דירה בלאסיטי נעים סביב 220,000 אירו (או יותר) עבור בית עירוני או דירה בלאסיטי.

אזור רתימנו מורכב מהערים רתימנו (הבירה), פאנורמו, פלאקיאס, אגיה גליני ובאלי. הוונציאנים קראו לעיר רטימו Rettimo, ​​והמסחר הימי שגשג כאן בזמנים ההם. מלבזיה, היין המתוק המפורסם המיוצר בעמק מאלוויזיו השכן, יצא מכאן, וחביות יין נדדו בכל רחבי אירופה ואף הגיעו למושבות פורטוגזיות בהודו. רתימנו מציעה נופים מדהימים של הרים, חופים עוצרי נשימה, כפרים מסורתיים - ומלונות מפוארים. זהו המחוז הקטן ביותר של כרתים, הממוקם בין ההרים הלבנים והר הפסילוריטיס הגבוה מכולם באי. פנורמות מדהימות של רכסי ההרים המלכותיים שלו הופכות את החיים באזור זה לרומנטיים ואת המקום, למיוחד מאוד. בחלק הצפוני של האזור תמצאו חוף חולי נפלא באורך 16 ק"מ. בעלי נדל"ן מקומיים גאים כי זה החוף הארוך ביותר בכרתים. ניתן לזהות סימנים ברורים של סגנון ונציאני באדריכלות העיר. בלב העיר העתיקה של רתימנו תראו את מזרקת רימונדי מהמאה ה-17, מוזיאון לארכיאולוגיה מקומית, מבצר פורטצה ונציאני ומנזר ארקאדי האורתודוקסי שווים גם הם ביקור. מחירי הנכסים ברתימנו מתחילים מ-1000 אירו למ"ר.

אזור חאניה כולל את הערים גאורגיופוליס, קורנאס, חאניה, אגיה מרינה, גראני ופליאוחורה. זהו החלק הירוק ביותר של כרתים לאור הממטרים הרבים שיורדים בעונת החורף. ההרים הלבנים, רכס ההרים העיקרי של האזור, מכוסים ביערות ברושים הדומים לצמחיית כרתים שופעת מימי המינואים. בבית הקברות בעיר חאניה תוכלו לראות את קבריהם של מלחים וקציני חיל הים הרוסי שנהרגו ליד האי כרתים בשנים 1897-1911, ולידו אובליסק זיכרון. מספרים ש-33 חיילים רוסים שנהרגו בכרתים במלחמת העולם השנייה נקברו ומצאו כאן את שלוותם הנצחית. מלבד ההיסטוריה העשירה שלו, אזור חאניה מפורסם בקניון סאמריה, הקניון הגדול באירופה, אשר בכל קיץ מושך אליו אלפי תיירים. מסלול טיול על פני הקניון נמשך לאורכם של כ- 18 ק"מ, והליכה בת 7 שעות זו תיתן לכם הזדמנות לגלות את יופיו המרהיב. נקודת ההתחלה ממוקמת 1250 מ' מעל פני הים. שביל ההליכה עובר לאורך מדרון ההר והוא מוגן במסילות עץ. בתוך הקניון תראו כמה כנסיות עתיקות ובתים מסורתיים משופצים של הכפר שהיה בעבר - כפר סאמריה. מחוז חאניה ובירתו - חאניה, נחשבים למחוז המפותח ביותר מבחינת תיירות בינלאומית לאורך כל עונות השנה, כמו גם תושבים ממדינות זרות המגיעים להתיישב תקופות קבע בחלקי המחוז דוגמת נוודים דיגיטליים הנהנים מאווירתה המודרנית והמוטליקאלטרית שהתגבשה בשנים האחרונות במרכז העיר של חאניה. סיבות נוספת להיות המחוז מפותח ברמה הבינלאומית, הן האוניברסיטאות, הפיתוח התרבותי שמביא מבקרים רבים, וכמובן היופי של העיר העתיקה המשקיפה על הים התיכון. בעשור האחרון מלונות בוטיק רבים נבנו בעיר, בתי קפה ומסעדות ברמת גימור מודרנית, חנויות יוקרתיות ומגוון של מוצרים שלרוב פוגשים בערים גדולות מתגלים בין סמטאות העיר הונציאנית העתיקה. מחירי הנדל"ן בחלק זה של כרתים מתחילים מ-1500 אירו למ"ר.

צרו איתנו קשר

להמלצה על מלונות, וילות, דילים מיוחדים ומבצעים בכרתים. השירות ללא תשלום.

 

 

 


 


 


 

 

 

 

crete.co.il is part of israel-greece.com network, contact us: [email protected]
למקסימום מידע והמלצות אובייקטיביות מהמקצוענים ליוון בישראל, כנסו לאתר יוון והאיים ראו גם את האיים  כרתים  מיקונוס  סיציליה   

Zamir Sivan CEO