האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בכרתים

בתי חולים בכרתים

**מספר חירום לשירות רפואי בכרתים - 166**.

האי כרתים ידוע בזכות שירותי הבריאות המעולים והמתקדמים שלו. בכל הערים הגדולות ישנם בתי חולים (המרכזיים שבהם נמצאים באזור הצפוני של האי). כמו במדינות אירופאיות אחרות, גם בכרתים תחום הרפואה מתקדם ואיכותי. בעיירות רבות ישנם מרכזים רפואיים ומרפאות ציבוריות, אשר מתפקדים בדומה למתכונת של קופות החולים שאנו מכירים בישראל. במקרה הצורך תוכלו לגשת לרופאים מומחים, קליניקות פרטיות או מחלקות לטיפול נמרץ - כולם עומדים בסטנדרטים האירופאים הגבוהים.

זמן ההמתנה לראיית רופא הוא קצר מאוד יחסית, רמת השירות פה גבוהה ויש הקפדה רבה על ניקיון. מטיילים שנאלצו להשתמש בשירותי הרפואה בכרתים תיארו אותם כטובים במיוחד; עם צוות רפואי מקצועי ביותר ויחס אנושי אכפתי ורגיש. כמו כן, רוב הצוות הרפואי דובר אנגלית. כך שאתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שבמידה ותזדקקו לטיפול רפואי תוכלו לקבל מענה מקצועי והולם. בעמוד הבא ריכזנו עבורכם מידע חיוני אודות שירותי הרפואה בכרתים.

תרופות ובתי מרקחת :  את בתי המרקחת בכרתים קל לזהות לפי סמל של צלב ירוק בחזית שלהם (לרוב מואר בנאון). כמעט בכל יישוב יש בית מרקחת, ותושבי המקום ישמחו להפנות אתכם אליהם. שימו לב שעל פי רוב הם פתוחים עד שעות הצהריים בלבד, ובימי ראשון סגורים. אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע מומלץ שתביאו אתכם כמות שתספיק לכל השהות שלכם בכרתים. במידה ובכל זאת תזדקקו לתרופות נוספות תוכלו לרכוש אותן בבתי המרקחת המקומיים. ניתן למצוא את כל התרופות שיש בארץ גם בכרתים, אבל לעתים השמות שלהן יהיו שונים. מומלץ להביא אתכם את הפתק הנלווה לתרופה שרכשתם בארץ או מכתב מהרופא האישי שלכם, והרוקח ידע כבר מה לספק לכם. כמו כן, ייתכן שהכיתוב על התרופות שתרכשו יהיה ביוונית בלבד, ועל כן מוטב להתייעץ עם הרוקח בנוגע לאופן השימוש בתרופה, ולגבי נתונים נוספים כגון תופעות לווי אפשריות, רגישויות אלרגניות וכדומה. מעבר לכך, תרופות מסוימות שבארץ הן מפוקחות, זמינות בכרתים גם ללא מרשם. למשל אנטיביוטיקה, טבליות לסכרת ומשאפי אסתמה. עבור משככי כאבים חזקים יותר ותרופות אחרות כן תזדקקו למרשם, אותו תוכלו לקבל בביקור אצל רופא. זכרו לשמור את הקבלות כדי לבקש החזרים מחברות הביטוח שמציעות שירות זה.

בתי חולים במידה ותזדקקו לסיוע רפואי תוכלו לפנות לבעלי בית המלון בו אתם שוהים, על מנת שיתקשרו עבורכם לרופא המתאים. במקרים של פגיעות מינוריות תוכלו לגשת בעצמכם לבית המרקחת כדי לקבל ייעוץ. במקרים חמורים יותר גשו אל בית החולים הקרוב ביותר, ובמקרה הצורך הזמינו אמבולנס (המספר הוא 166). מוטב לקחת בחשבון שבבתי החולים הציבוריים אין שירותי סיעוד, ועל כן בני המשפחה או המלווים של המטופל צריכים לדאוג לו (ניתן לשכור בתשלום שירותי אחיות). לפניכם רשימה של בתי החולים המרכזיים בכרתים:

בתי חולים בכרתים - הרקליון
בעיר הבירה הרקליון פועלים שני בתי חולים מרכזיים. אחד מהם הוא University General Hospital (מכונה גם PAGNI) והוא החדש מבין השניים. מספר הטלפון שלו הוא 402111 2813 30+. הוא נמצא ב-Voutes, כ-8 ק"מ ממרכז העיר. זהו בית החולים הציבורי הגדול ביותר בכרתים, אשר מספק שירותי בריאות עם מגוון גדול של התמחויות, וכולל מעבדות בדיקה ברמה גבוהה. בית החולים השני בהרקליון נקרא Venizelio Hospital, והכתובת שלו היא Knossou Ave. מספר הטלפון שלו הוא 408000 2813 30+. זהו אחד מבתי החולים הגדולים בכרתים, עם קיבולת של 500 מיטות ובשטח של 25 אלף מטרים. הוא נמצא במרחק של כ-4 ק"מ ממרכז העיר הרקליון, על הדרך לכיוון Knossos. בית חולים זה מספק שירותי בריאות ומגוון של מחלקות קליניות ואחרות.

בתי חולים בכרתים - חאניה [מערב כרתים]
בעיר חאניה במחוז המערבי של כרתים, נמצא בית החולים הציבורי בשם Agios Giorgos. מספר הטלפון שלו הוא 22256 28210 30+ הוא ממוקם בפאתי העיר ליד הכפר Mournies. מוענקים בו טיפולי בריאות באיכות גבוהה עם דגש על יחסי אנושיים מצוינים. הוא נוסד בשנת 2000 והקיבולת שלו היא כ-450 מיטות.

בתי חולים בכרתים - סיטיאה [מזרח כרתים]
בעיירה Sitia שבמזרח כרתים נמצא בית החולים Sitia General. מספר הטלפון שלו הוא 40100 2843 30+. במקום מסופקים כל שירותי הטיפול הרפואיים הכללים.

בתי חולים בכרתים - באגיוס ניקולאוס [ איזור T1]
באגיוס ניקולואוס שבמחוז Lassithi ישנו בית חולים כללי בשם Agiou Nikolaou General Hospital. מספר הטלפון שלו הוא 343000 2841 30+. בית חולים זה הוא גדול ומודרני ומספק שירותים רפואיים בתחומים המרכזיים: מעבדות, כירוגיה, פתולוגיה ובריאות הנפש.

בתי חולים בכרתים - חאניה [מרכז כרתים]
במחוז רתימנו ישנו בית חולים ציבורי בשם Rethymnon General Hospital. מספר הטלפון שלו הוא 342100 2831 30+. הוא נמצא ברחוב 17 Trantalidou, קרוב לגנים העירוניים. בבית החולים פועלות כל המחלקות הקליניות העיקריות, כולל יחידה לטיפול נמרץ, רופאים מומחים ומרפאות חוץ. ביטוחים ותשלומים מידע נוסף שחשוב לדעת נוגע לעלויות והתשלומים של השירותים הבריאותיים בכרתים.

הדבר הראשון שחשוב לעשות לפני הטיסה הוא כמובן ליצור קשר עם חברת ביטוח-בריאות ולרכוש ביטוח לכל תקופת השהות על האי. וודאו שהביטוח מתאים למצבכם הבריאותי ולרצונות שלכם, ביטוח ספורט-אקסטרים למשל כולל השתתפות גדולה יותר מצד הביטוח, ובהתאם הוא גם יקר יותר, זאת ועוד, במהלך הטיול מומלץ לשאת אתכם בכל עת את תעודות ביטוח-הבריאות שלכם. במידה ותזדקקו לטיפול רפואי מכל סוג זכרו כאמור לשמור את הקבלות והמרשמים, אשר מהווים עדות לתשלום שביצעתם. טוב לדעת שאם אתם בעלי אזרחות אירופאית ויש לכם כרטיס ביטוח רפואי שנקרא EHIC European Health Insurance Card תהיו זכאים לטיפול רפואי בסיסי בחינם או בתשלום סמלי, כחלק מהסכם שיתוף הפעולה האירופי. במידה ואין לכם כרטיס שכזה ייתכן שתאלצו לשלם מראש על הטיפול במרפאה/בית-החולים (תלויי בסוג הטיפול הנדרש), ולהזדכות עליהם מול חברות הביטוח כשתשובו לארץ. והכי חשוב - שמרו על עצמכם ושתהיה לכם חופשה בטוחה ובריאה!

ראו גם : חבילות נופש לכרתים

 

צרו איתנו קשר

להמלצה על מלונות, וילות, דילים מיוחדים ומבצעים בכרתים. השירות ללא תשלום.

 

 

 


 


 


 

 

 

 

crete.co.il is part of israel-greece.com network, contact us: [email protected]
למקסימום מידע והמלצות אובייקטיביות מהמקצוענים ליוון בישראל, כנסו לאתר יוון והאיים ראו גם את האיים  כרתים  מיקונוס  סיציליה   

Zamir Sivan CEO