האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בכרתים

תחבורה

שימוש בתחבורה ציבורית ראו גם  : השכרת רכב ביוון

השכרת רכב בכרתים בהנחה לחצו כאן
אתר האינטרנט של רנטקארס מקושר למערכות ההזמנה של רוב חברות ההשכרה בעולם והוא מציע השכרת רכב בחו"ל במחיר הנמוך ביותר, משמעותית מכל אתר אחר גם של הספקים עצמם המחוברים למערכת ההזמנות של אקונומי קאר רנטלס, בשנת 2013 אתר זה קיבל את כמות ההשכרות רכב בחו"ל הגדולה ביותר בעולם, האתר פועל בשיטה של מכרז, אתם מבצעים השכרת רכב בחו"ל דרך האתר אך לא ניתנת לכם האפשרות לדעת מאיזה חברה ביצעתם את ההשכרה, החברה הראשונה שתאשר את הצעת המחיר שהוצעה לכם, תשלח לכם את אישור ההשכרה ואת הרכב תקבלו ממנה, אקונומי קאר רנטאלס פועלת עם החברות : באדג'ט, אוויס, הרץ, סיקסט, נאשיונאל ועוד חברות השכרת רכב ידועות ומוכרות ורק לעתים תופנו לחברה יחסית קטנה שתיקח את הזמנתכם, אבל גם במקרה הזה אקונומי קאר רנטאלס עובדים עם החברות המומלצות ביותר בכל יעד ויעד בעולם, בקיצור מומלץ מאד.

ראשית נסקור את אפשרויות התיור באוטובוסים, המגיעים אל רוב חלקי האי. עם זאת, שיטה זו אינה מאפשרת גמישות רבה (כמות המקומות בהם ניתן לבקר ביום קטנה מאד), ובנסיעה באוטובוס לא ניתן לעצור היכן שמתחשק ולהיכנס לאתרים שונים ולא ניתן לסטות מהמסלול. עוד חסרון לתייר היא העובדה שלוחות הזמנים של אוטובוסים אלו אינם צפופים ביותר...אבל, למרות המגבלות של חוסר תנועה חופשית ובזבוז זמן בהמתנה, לטיילים בעלי זמן רב, או ממון מועט, או כאלו המעונינים להתערות בצורה מלאה בתושבי האי, או כאלו ללא רשיון נהיגה - פתרון האוטובוס טוב יותר ממוניות. חברת האוטובוסים  KTEL, מפעילה את האוטובוסים שרובם במצב טוב, אולם לא בכולם יש מיזוג אוויר. החברה מפעילה שורה של אוטובוסים מהירים בין הערים הגדולות, וכן עשרות קווים לכפרים בכל רחבי האי, מהערים הגדולות או מערים בינוניות וכפרים. 

בהרקליון יש שלוש תחנות אוטובוס
תחנה A, הנמצאת בנמל, ממנה יוצאים אוטובוסים למזרח האי, כולל קונוסוס. טלפון: 28102-45019, 28102-45020. מהתחנה B, הנמצאת ב- Chanion Gate בצידה המזרחי של החומה, יוצאים האוטובוסים למרכז האי ולדרומו. טלפון:
28102-55965. התחנה לרתימנו, חאניה ומערב כרתים נמצאת אף היא בנמל. טלפון: 28102-21765.

בחאניה יש שתי תחנות אוטובוס:
התחנה המרכזית שוכנת ברחוב Kydonias, דרומית מזרחית לכיכר פלאטיה 1866. תחנה נוספת שוכנת בכיכר 1866, וממנה יוצאים האוטובוסים לחופים המערביים. אוטובוסים לנמל סודה, ממנו יוצאות המעבורות, יוצאים מהתחנה הסמוכה לשוק המרכזי.

אוטובוסים נוספים יוצאים מהערים רתימנו, איוס ניקולאוס, סיטיה, ו-יראפטרה (Ierapetra), בהן יש תחנה מרכזית אחת בכל עיר.
(מידע נוסף ניתן להשיג גם במספרי הטלפון של משרדי המידע של KTEL בערים הראשיות: הרקליון - 28102-45020 ו- 28102-45019; רתימנו - 28310-22212; חאניה - 28210-93306; איוס ניקולאוס - 28410-22234).

שימוש במוניות בכרתים 

מוניות בכרתים הן זולות באופן יחסי, ובערים הגדולות הן מחויבות במונה - ולא להתבייש לבקש את הפעלתו אם הוא אינו מופעל או מאופס. בכפרים קטנים יש מחירי קבוע לפי קילומטר. ניתן לתפוס מוניות ברחוב, או להזמין בטלפון מונית ספיישל, בתוספת מחיר. המושג "ספשיל" אינו מבטיח דבר כי נהג המונית יכול להעמיס עוד נוסעים בדרך, בלי למצמץ. זה בסדר, הוא לא עושה את זה רק לכם - כי אתם ישראלים - זה הנוהג כאן. עלות הנסיעה תלויה בתעריף יום או לילה ובמרחק ליעד, כאשר הנסיעה לשדה התעופה הינה יוצאת דופן בתמחורה (הגבוה). מכיון שהנהגים הינם מקומיים (לא כמו בניו יורק) הרי אם אתם רוצים לנסוע ליעד לא מוכר כך כל - כדאי להראות לנהג מפה מפורטת והוא כבר יביא אותכם. 

טלפונים של תחנות המוניות בערים: הרקליון: 28102-10102, 28102-10146, חאניה: 28210-94300, רתימנו: 28310-25000, איוס ניקולאוס: 28410-24000, סיטיה: 28430-22317. אם נתקלת בבעיה עם נהג מונית, הכתובת שלכם לפניות היא משטרת התיירים, בטלפון 171. ואם אתם באמת רוצים להתלונן - אל תשכחו לרשום מספר לוחית הרישוי של הנהג. 

הצטרפות לטיולים מאורגנים
קיימות חברות רבות המציעות טיולים מאורגנים אל חלקים שונים באי. היתרון בטיול משותף הינו שאתה יכול לבחור לך את הטיול הרצוי לך כיוון שמארגני הטיול משתדלים שהמסלול לא יהיה רק הגעה מנקודה א` לנקודה ב`, אלא גם שיהיה מעניין לתיירים (כמוך)
אולם, מנסיונם הפחות טוב, של אחרים, טיולים מאורגנים אלו  אינם ממצים כלל את הפוטנציאל העצום של האי היפה הזה. חסרון נוסף הינו מחיר הטיולים - הטיולים יקרים מאד באופן יחסי (40-45 יורו ליום לאדם!) והתמורה עבור התשלום רחוקה מלהיות משביעת רצון. בעיה נוספת (בעיקר לצעירים ולמרדנים מבינכם) הינה שאתם לא עצמאים בתנועותיכם באופן מוחלט ותלוים בגחמותיהם של עוד כ-54 אנשים + נהג + מורה דרך מקומי.
 

שימוש במעבורת

תייירים רבים מגיעים לכרתיים באמצעות מעבורות. קיימים שישה נמלי-ים פעילים בכרתים: בהרקליון, ברתימנו, בחאניה (בכפר סודה - Souda), באיוס ניקולאוס, בסיטיאה, ובקיסאמוס. הנמלים מקשרים בין כרתים לערים שונות ביוון, ועם מדינות רבות באירופה.

בעיר הבירה - הרקליון קיימות מעבורות בינלאומיות ומקומיות היוצאות פעמים ביום לשייט בן 10-12 שעות. קיימות גם מעבורות לחיפה של חברות POSEIDON LINES (יוצאת ביום ג` דרך רודוס ולימסול בשייט בן יומיים וחצי, עם שירות של פנסיון מלא), ושל חברת VERGINA LINES היוצאת ביום ששי.
 
בעיר חאניה, מעבורות לאומיות/ובינלאומיות - יוצאות בכל ערב בין 19:30-20:00 כאשר ישנה מעבורת לפיראוס, שייט של 11 שעות בתנאי סיפון, או בתנאי פנסיון מלא כולל ארוחות ולינה בתאים. לשימושכם ניתן לרכוש כרטיסים: חברת el venizelo 2 MINOAN LINES טלפון 45911 וחברת ANEK מול שוק המזון (האגורה) טלפון 23636
 
בעיר הנופש איוס ניקולאוס, מעבורות לאומיות/בינלאומיות - המעבורות יוצאות בעיקרון מסיטיה ועוברות דרך איוס ניקולאוס. היציאה מסיטיה בימים א`, ג`, ה`, לפיראוס בתנאי פנסיון מלא, היציאה ב- 15:30 וההגעה ב- ,06:00 דרך קרפתוס איוס ורודוס. כרטיסים בחברות התיירות, או במשטרת הנמל.

חברות ההפלגה העיקריות ולא היחידות הן: חברת Minoan - מקשרת בין הרקליון לפיראוס שביוון.טלפון: 21041-45700. חברת ANEK - המקשרת בין הרקליון, רתימנו וחאניה לפיראוס שביוון. טלפון: 28102-44912  וחברת Hellenic Seaways - המקשרת בין הרקליון לאיים הקיקלידים (איוס, סנטוריני, מיקונוס ופארוס), ובין חאניה לפיראוס. טלפון: 21041-99000 

שימוש באופנוע
השכרת אופנוע רלוונטית אם הטיולים שלכם הינם בסביבת העיר בעיר או בסביבה הקרובה מאוד למלון. באי סוכנויות רבות מאד להשכרת רכב, ומחירי ההשכרה סבירים. זוהי הדרך המועדפת על רבים לסייר באי - היא מאפשרת גמישות ונוחות, אך מצריכה תכנון עצמאי של יעדי הטיול ונהיגה בכבישי כרתים המפותלים, כמו גם רשיון נהיגה על אופנוע . כמה טיפים חיונים : אתם חייבים להיות בני 21 שנה ומעלה, בעלי דרכון בתוקף לחצי שנה ומעלה ביום הכניסה לכרתים. אתם צריכים רשיון נהיגה בינלאומי בתוקף וגם רשיון נהיגה לאומי ישראלי צמוד להוכחת ותק נהיגה של שנה ומעלה, לסיום כדאי להביא גם כרטיס אשראי בינלאומי, במידה וחברת ההשכרה לא עורכת ביטוח מקיף (אז צריך את הביטוח שנכלל בכרטיס האשראי הבינלאומי). אין צורך, למיטב ידיעתי, בחבישת קסדה בכל יוון, רק בכביש המהיר חלה חובה על חבישת קסדות. לצערנו בזמן האחרון, כרטיס אשראי בינלאומי חובה בהשכרת אופנוע.

שימוש ברכב פרטי

הדרך המקובלת ביותר לטיול בכרתים היא ברכב שכור. הכביש הלאומי בכרתים הוא כביש מהיר, בעל ארבעה נתיבים שעובר סביב החוף הצפוני, מקאסטלי קיסאמוס שבמערב ועד איוס ניקולאוס שבמזרח. שאר הכבישים בכרתים הם צרים ומעוקלים והנסיעה בכרתים תיקח יותר זמן מהמתוכנן. הכבישים הצרים, מחייבים לפעמים את הנוסעים בכביש דו כיווני להסתכל טוב טוב למרחק ואם מגיע רכב ממול,לעצור בצד הדרך, עד שהרכב השני חולף בכביש (על משאיות אני בכלל לא מדבר!). לרוב המקומות ניתן להגיע ברכב רגיל ואין צורך ברכבי שטח. ישנם משרדי השכרת רכב ברוב באזורים המתוירים של כרתים, וכן בשדות התעופה, במרכזי הערים, ובמלונות הגדולים. ניתן להשכיר גם אופנועים בחלק מסוכנויות הרכבים. לשכירת רכב בכרתים קיימים שני חסרונות : הצורך בניווט עצמאי בכבישי האי הצרים ומחיר ההשכרה. כמה עובדות חשובות: רשיון נהיגה בינלאומי חובה. מהירות מהירות הנהיגה המותרת בכרתים היא 50 קמ"ש בכביש בשטח בנוי, ו-90 קמ"ש בכביש הלאומי - הכביש המהיר. יש בכרתים הרבה מלכודות מהירות של המשטרה ואם קיבלתם דו"ח - עליכם לשלם אותו במשרד הדו"חות האיזורי, לכן אל תנסו לשמור את התשלום לסוף הטיול ואל תנסו להתחמק מתשלום כי כרתים מקושרת למשטרת הגבולות של ארופה ואי תשלום קנס משטרתי עשוי להוות בעיה בכניסה למדינות ארופה השונות .ברכבים השימוש בחגורות בטיחות היא חובה, וילדים עד גיל 4 חייבים בכיסא ילדים. 

תידלוק בכרתים - תחנות דלק (benzinathiko) פעילות בדרך כלל עד השעה 19:00, בערים יש תחנה תורנית הפעילה כל הלילה, ולאורך הכביש הלאומי התחנות פעילות עד מאוחר יותר. ברוב התחנות לא ניתן לשלם בכרטיס אשראי, ואין שירות עצמי.

חניה בכרתים - חניה אפשרית ברוב הרחובות בכרתים, אבל לעיתים תזדקקו לכרטיס חניה, אותו תוכלו לרכוש בקיוסק הסמוך.

ראו גם אטרקציות בכרתים

להזמנת מלון בכרתים במחיר הנמוך ביותר ללא עמלת הזמנה!
ובאתר ההזמנות הבטוח בעולם
לחצו כאן!

ראו מקסימום מידה על טיסות לכרתים בעמוד טיסה לכרתים של אתר האי כרתים, בצעו הזמנה עצמאית של טיסה לכרתים וחסיכו את עמלות הטיפול של סוכנסי הנסיעות בסך של 19$ לכל כרטיס טיסה || ראו טיסה לכרתים

השכרת רכב ביוון ראו גם  : טיולי ג'יפים ברומניה

מפת אתר כרתים

צרו איתנו קשר

להמלצה על מלונות, וילות, דילים מיוחדים ומבצעים בכרתים. השירות ללא תשלום.

 

 

 


 


 


 

 

 

 

crete.co.il is part of israel-greece.com network, contact us: [email protected]
למקסימום מידע והמלצות אובייקטיביות מהמקצוענים ליוון בישראל, כנסו לאתר יוון והאיים ראו גם את האיים  כרתים  מיקונוס  סיציליה   

Zamir Sivan CEO